Друк
Перегляди: 772

 «Гуртом можна і море загатити» - цю народну мудрість підтвердили мешканці чотирьох проблемних вулиць Могилева-Подільського, які стали співучасниками ремонту доріг.
Громадська ініціатива з ремонту вулиць – не рідкість, проте це не типова практика для нашого міста. Зазвичай люди більше чекають на інфраструктурну субвенцію з міської казни, коли шляхове покриття відремонтує їм місцева влада. Якщо центральні вулиці Могилева-Подільського вже хизуються своїм асфальтом, то суміжні з ними ще чекають на свою чергу. Зрозуміло, що охопити весь необхідний фронт робіт одним помахом руки владі не вдається: потреби виходять за рамки можливостей. Тож вітається будь-яка допомога громадян, аби пришвидшити процес оновлення міських вулиць та вуличок, скверів та парків.

дорога заг

Будь-яка участь громади в ремонті доріг є позитивною, вітається ініціатива на місцях, коли люди долучаються до фінансування проекту реконструкції прилеглих до своїх домоволодінь вулиць. Таким чином можна швидше приступити до робіт та й збільшити їхній обсяг. А ще (чи не найголовніший момент !) мешканці з більшою відповідальністю ставляться до зробленого, бо за цим стоїть їхня праця , їхні кошти. Влада Могилева-Подільського ставить в пріоритет подібні ініціативи і першочергово направляє кошти міського бюджету та виробничі сили саме на подібні проекти. До таких пріоритетних проектів долучаються і бізнесмени, небайдужі успішні підприємці, як приклад: відремонтована навесні вулиця Параскеївська. За фінансового сприяння родини Вацак та підприємця Івана Іриневича мешканці вулиці, яка веде до найстарішого храму міста - Святої Параскеви - отримали нове асфальтне покриття.дорогаПриклади самоорганізації могилівчан не поодинокі – при співфінансуванні громади, влади та бізнесменів вже прокладено нове асфальтне покриття по вулиці Дачній та Грушевського, Раковій шийці. Щодо останньої, то левову частку робіт з її облаштування взяла міська влада, уклавши асфальт до Турецького мосту. Мешканці, що проживають далі, звернулися до мене з проханням виділити кошти на продовження ремонту дороги. Ми вирішили об'єднати зусилля і завдяки нашій спільній дольовій участі протяжність нового шляхового покриття збільшилась. дорога Шийкадор шийка1

Наразі за аналогічним принципом співучасті влади-громади-мецената розпочаті роботи на Верхній Зарічній та Садовій.
Такий підхід стимулює громадян до активності та розвитку. Якщо громада не зуміє закумулювати на це свої прагнення та ресурси, вона залишатиметься аморфною і надалі. А це дискредитує саме поняття місцевого самоврядування. От дивіться для прикладу: загальний кошторис робіт з укладання шляхового покриття на Верхній Зарічній – дуже складній за ландшафтом гірській вулиці, де проживає 200 людей - складає біля 150 тис. грн. На ній суцільні круті підйоми та скелі. Фронт робіт там надскладний! Коли до мене звернулися мешканці цієї вулиці з проханням допомогти, я їх запитав чи згодні вони долучитися до проекту. З відповіддю вони не забарилися і повідомили, що зібрали 47 500 тисяч гривень. Стільки ж виділила моя сім’я, решта – міська влада. От і почали робити Верхню Зарічну (до перехрестя з Садовою), застеляти асфальт, робити водовідвідну канаву, вона буде вимощена східцями з бруківки, бо там сильний потік води під час дощів, який зносить все на своєму шляху. Міська влада забезпечить вуличне освітлення.дор зарычнадор зарычна 2дор зарычна 3дор зарычна 4дор зарычна 6дор зарычна 7У Європі поширене поняття партиципації, тобто демократія участі. Жоден проект у місцевому самоврядуванні не розглядається без участі громадськості, виділяються кошти, щоби залучити спільноту, почути її пропозиції для розвитку тієї чи іншої території. Наразі в Україні немає традиції, розуміння того, що все залежить від нас самих, тобто не хтось змінить життя у тій чи іншій громаді, а кожен особисто за це відповідає. Ми поки цьому вчимося. Коли це розуміння прийде, Україна буде успішною.