Друк
Перегляди: 819

Могилів- Подільський цими вихідними перебував в центрі спортивного життя України: наше місто приймало учасниківВсеукраїнських змагань з шахів на Кубок Вінницької області «Дністер ХІ». До міста на Дністрі з'їхалося 14 команд в складі 56 любителів древньої гри з різних куточків України: Хмельницького, Кам'янця-Подільського,Чернівців, Миколаєва, Жмеринки, Козятина, Літина, Могилів-Подільського (міста та району). Дві команди шахістів представляли місто Вінницю, три команди виставило наше місто: «Могилів-Подільський 1» , « Могилів-Подільський 2» та окрему команду шахової школи «Вацак», старші вихованці якої вперше змагалися з дорослими шахістами. Загалом турнір з легкістю міг би претендувати на статус міжнародного, адже в ньому взяли участь і спортсмени з сусідньої Молдови – міста Єдинець. Серед титулованих учасників Кубка Вінниччини - 6 міжнародних майстрів та майстрів України, це- Микола Боднар, Вадим Трегубов , Віктор Гудок , Андрій Нечаєв, Пенг Лі Мін, Лівіу Гербуленко , близько 20 кандидатів в майстри спорту, інші учасники- першорозрядники. В когорті таких шахових метрів і молодша зміна - чемпіони України серед дітей в різних вікових групах: одинадцятирічний Олександр Довгалюк з Кам'янця-Подільського та 13-річний кандидат в майстри спорту з шахів Олексій Білич з Чернівців. Кубок Вінниччини проходив під патронатом міського голови Петра Бровка та депутата Вінницької обласної ради Геннадія Вацака.

Кубок Вінниччини проходив за швейцарською системою в дев’ять турів із двадцятихвилинним контролем часу на кожну партію з пятисекундним додаванням на кожний хід. Протягом двох діб в Могилеві-Подільському точилися справжні шахові баталії, адже учасники турніру – метри інтелектуальної гри. У перерві між грою шахісти мали змогу насолодитися солодкою продукцією Кондитерського Дому «Вацак». Організатор Всеукраїнських змагань подбав, аби спортсмени отримали масу вражень від знайомства з Могилів-Подільщиною та її культурними та історичними памятками, однією з яких є Лядівський скельний монастир, куди з'їздили інтелектуали по завершенні першого змагального дня.
Другий день турніру визначив переможця. Надзвичайна відповідальність за командний результат, без сумніву, не могла не позначитися на грі учасників, вік справжнім шаховим талантам ніколи не був на заваді. Зайве тому підтвердження — успішний виступ вінницької команди, яка стала володарем Кубка, набравши найбільшу кількість очок. Срібло дісталося команді з Хмельницького, а бронза – квартету зі Жмеринки. Незважаючи на те, що переважна більшість гравців - дорослі метри, юні шахісти з шахової школи «Вацак» безкомпромісно боролися в кожному з турів. Для них це був дебютний серйозний турнір, тож він був швидше як навчання майстерності у фаворитів.
Переможцю та призери вручив солідні грошові премії. Всі команди-учасниці також отримали кубки турніру, торти від Кондитерського Дому «Вацак». На згадку кожному з 56 учасників було презентовано фотоальбом зі світлинами яскравих моментів змагань. За азарт, жагу до перемоги відзначив грошовими преміями і тих спортсменів, котрі продемонстрували найкращий результат в особовому заліку.

кубок6

кубок

кубок8

кубок 1

кубок 2

кубок3

кубок4

кубок5

 

кубок7