Щороку Могилів-Подільський відзначає свято останнього дзвоника великим загальноміським заходом - святом випускників. Мав честь бути присутнім на такому грандіозному заході.Міське свято випусників  стало доброю та надзвичайно гарною традицією, адже все місто майорить національними кольорами, а випускники шкіл усі вбираються в національні костюми (класичні чи стилізовані), вишиванки, дівчатка у віночках, квітах,вплетених у коси! Це щороку вражає силою патріотизму. От і сьогодні , 26 травня,Могилів-Подільський мав вигляд суцільної вишиванки!!!

випуск.jpg ВВВ1випуск5.jp ВВВВ

Свято почалось з урочистого параду. Випускники разом зі своїми вчителями пройшли вулицями міста під бурхливі оплески присутніх. Після чого розпочалася офіційна частина свята разом з вітаннями, нагородженнями кращих учнів, переможців олімпіад та конкурсів, змагань, концертними номерами. Традиційним був і конкурс  на краще національне вбрання, цього року вирішили відзначати грамотами та преміями не лише дівчат, а й хлопців. 

випуск14.JPGГВ

 Переможем конкурсу серед дівчат стала випускниця гімназії Єлизавета Веселовська, яка на свято одягла прабабусину вишиванку, якій 118 років!!! В цій родині вишита сорочка передається з покоління в покоління, її свято бережуть як оберіг родини, а отже - оберіг України. Ця історія зворушила мене надзвичайно до глибини душі і я від себе особисто подарував Лізі стилізоване національне намисто з сережками,яке надзвичайно пасувало до її вбрання. випуск10.jpgВВВВВВВвипуск11.jpgВВВВВВ

Така любов до родини, України заслуговує на щиру повагу.  Це велике  щастя, що можемо торкнутись до джерела нашої історії, вивчати її, свій родовід. Вірю, що з таким вихованням поваги до свого роду, як у родини Веселовських, країна наша стане духовно сильнішою. Впевнений, що Єлизавета обов'язково передасть прабабусину вишиту сорочку своїм дітям, а ті - своїм наступникам. І як тут не процитуєш, що "великому роду немає переводу"

_______________Архів публікацій_______________