Безліч винаходів створюються щодня по всьому світу. Більшість з них ніколи і ні ким не буде затребувано. І ніхто не дізнається, скільки великих відкриттів, явищ, машин, приладів і пристосувань згинуло в безвісти. Але озирніться навколо: все рукотворне, що ви бачите, було колись кимось винайдено. Ми щодня спимо, працюємо, носимо, їмо, їздимо, лікуємося і всіляко використовуємо плоди чиїхось винаходів. Мабуть, майже все населення нашої планети зобов'язане своїм існуванням винаходам в медицині, сільському господарстві, енергетиці і багатьох інших сферах. Склався певний стереотип, що винахідники – це дорослі, однак існує чимало відкриттів, авторами яких є діти. Фруктове морозиво, калькулятор, водні лижі, шрифт Брайля, хутряні навушники, рукавички без пальців, паперовий пакет з квадратним дном — все це безцінні дарунки маленьких геніїв.
Дитячій винахідливості та фантазії немає меж. Щороку більше 500 тисяч юних геніїв винаходять різноманітні ігри, створюють та вдосконалюють роботів і техніку. Завдяки дитячим винаходам наше життя стає цікавішим та більш зручним.
Сьогодні – День дітей - винахідників, це не жартівливе свято, а дата, коли ми можемо привітати всіх наших юних винахідників і подякувати їм за ідеї, які роблять наше життя кращим!

 

гурток 1   

В Могилеві-Подільському також є свій «золотий запас» юних винахідників! Вони згуртувалися в гуртки авіа- та ракетомоделювання, що працюють на базі навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 – ліцей. Усіх їх об’єднала мрія про небо. Керують гуртками самовіддані педагоги – Сергій Зброжек та Олександр Водзянівський.

 

гурток 2гурток 3гурток4

Юні конструктори, втілюючи свою ідею підкорити небо, виготовляють різного класу літальні апарати. Дивлячись на їхні роботи, не вірю, що вони виготовлені дитячими руками. Аби здешевити конструкції, багато вартісних деталей замінили на дешевші аналоги, які можна знайти в наших магазинах.Окремі , більш серйозні деталі, замовляють за кордоном.У їхньому арсеналі чимало винаходів та знахідок, які використовують у роботі. Вони шукають і знаходять! А взагалі, це все-таки чудово, що діти щось винаходять. Життя довге – скільки ще можна винайти!гурток5гурток6гурток7

Могилів-подільські юні конструктори, вихованці гуртків авіа- та ракетомоделювання – володарі багатьох нагород, призери змагань, багато з них отримали вже спортивні розряди. Дякуючи їхнім вмілим рученятам, бійцям на фронті допомагає сконструйований гуртківцями гексокоптер, який могилівчани передали прикордонникам. Про них знають в Польщі, Литві та Німеччині. Завдячуючи активній діяльності гуртків, Могилів-Подільський отримав честь провести всеукраїнські змагання повітряних зміїв, які заплановані на квітень.
Сьогодні я привітав вихованців гуртків з, так би мовити, їхнім професійним святом, вручив подяки керівникам та гуртківцям. Сподіваюся, що надана фінансова допомога сприятиме розробці чергової моделі літального апарату, котра обов’язково виграє в чергових змаганнях, закріпивши за могилівчанами статус найвинахідливіших. Разом з юними Сікорськими запускав літаки та ракети, ми спільно раділи,коли літак робив черговий віраж та виконував фігури вищого пілотажу, гуртом давали відлік запуску ракети, а потім шукали де ж вона приземлилася. Пригадав як в дитинстві також, як ці дітки, сконструював свій перший човен, як запускав його на річці. Загалом отримав купу незабутніх вражень!гурток 9

гурток 8гурток 10гурток 11гурток 12гурток 13гурток 14

Тож зі святом вас, юні винахідники та невгамовні фантазери! Завдяки вам — маленьким геніям науки — і вашим різноманітним талантам людство отримало силу- силенну корисних і таких потрібних усім винаходів. А дорослих прошу не обмежувати в мріях своїх маленьких фантазерів, хто знає, можливо, їхнє відкриття змінить світ!

_______________Архів публікацій_______________