Прочитав статистику захворюваності на рак молочної залози  і був вражений: кожні 30 хвилин українські лікарі виявляють новий випадок раку молочної залози, кожну годину від нього помирає одна жінка. Загалом рак молочної залози є  найпоширенішим злоякісним новоутворенням серед жінок, яке займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності та онкологічної смертності жінок в Україні. Щороку на рак грудей  хворіє 16 тисяч українок, з них онкохвороба забирає життя майже 7,5 тисяч українських жінок. По Могилеві-Подільському стан захворюваності на рак молочної залози виглядає так: в 2012 році рак виявлений у 19 могилівчанок, 2013 – у 24-х, 2014 – у 28-х. На декілька одиниць менше зафіксовано у 2015 році, за 9 місяців 2016 –го, за даними онколога Могилів-Подільської ОЛІЛ,  захворюваність виявлена у 10 могилівчанок.

Статистичні дані змушують серйозно замислитися: чи все ми зробили для того, аби наші жінки були здоровими ? Не буду вдаватися в причину захворюваності, тут радше знати, що з раком молочної залози можна боротися, якщо захворювання виявлено на початковій стадії.

Акцентую: рак можна здолати, якщо вчасно виявити! Тому вирішив виступити з ініціативою організувати спільно з ОЛІЛ  соціальну акцію для працюючих жінок Могилева-Подільського «За здоров’я жінки» , яка полягає у проведенні виїзних  профілактичних оглядів  онкологів в трудових колективах.

Дякую медикам могилів-подільської окружної лікарні за те, що відгукнулися на пропозицію та долучилися до ініціативи. Безсумнівно, першим колективом, де проходитиме  акція, стане Кондитерський Дім «Вацак», де жінки складають питому чисельність працюючих.  В разі виявлення підозр, і за рекомендацією лікарів жінка потребуватиме проведення  додаткового УЗД-обстеження, вона може безкоштовно його пройти в ОЛІЛ, а якщо потребуватиме більш точної діагностики на мамографі, беру на себе фінансові витрати на проведення такого обстеження в клініці «Альтамедика».  Хочу, аби наші жінки не ламали голову за що провести дослідження і коли піти до лікаря, а просто подумали про себе, своє здоровя!

 Пропоную  керівникам інших трудових колективів долучитися до такої соціальної ініціативи, особливо бюджетної сфери, де найбільше працюючих жінок. Зобовязуюся профінансувати мамологічне обстеження усіх жінок, які взяли участь в акції «За здоровя жінки» та потребуватимуть додаткового скрінінгу молочних залоз. Така  ініціатива  дозволить жінкам пройти профілактичне обстеження , не витрачаючи на це часу і не відриваючись від виробничого процесу, а найголовніше – дасть можливість врятувати життя, бо виявлений на ранніх стадіях рак виліковний. Допомогти працюючій жінці вберегти своє здоров’я – головна мета даної соціальної ініціативи. Бо здоровя – є головною життєвою цінністю!

Післямова: висловлюю щиру подяку головному лікарю  ОЛІЛ Василю Миколюку та головному лікарю Вінницького центру «Альтамедика» Богдану Шевні за підтримку та сприяння в соціальній акції «За здоровя жінки».

Обіцяю звітувати про хід акції

_______________Архів публікацій_______________